Bezpieczeństwo na stanowisku pracy jest kwestią kluczową. Przepisy BHP narzucają na pracodawcę zapewnienie warunków, dzięki którym pracownik będzie w stanie realizować swoją pracę w dogodnych warunkach, przy zminimalizowanym niebezpieczeństwie. Oczywiście dbałość o bezpieczeństwo nie jest jedynie kwestią prawa, wynika również ze zwyczajnych, ludzkich potrzeb. Nikt przecież nie chce, by w jego przedsiębiorstwie zdarzył się wypadek, a pracownik doznał uszczerbku na zdrowiu lub nawet stracił życie.

Zasady BHP

Stanowią podstawę funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, a ich wprowadzenie oraz egzekwowanie jest ustawowym obowiązkiem pracodawcy. To właśnie one określają prawidłowe postepowanie pracownia podczas wykonywania swoich obowiązków oraz właściwego przygotowania miejsca pracy. Ich nadrzędnym celem jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku czy pojawienia się u pracowników chorób zawodowych.

Zabezpieczenia w miejscu pracy

Kreowanie właściwej postawy u pracowników to nie wszystko, co musi zrobić pracodawca by zapewnić bezpieczeństwo. Bardzo istotne jest przygotowanie stanowiska oraz całego miejsca pracy, w taki sposób, by zapewnić jak najwyższy poziom ochrony. W tym celu wykorzystywane są różnorodne systemy zabezpieczeń, oferowanych przez naszą firmę np. różnorodne siatki i barierki, chroniące przed wypadkiem. Ważną funkcję pełnią również osłonki BHP, dzięki którym można zabezpieczyć pracowników przez wystającymi prętami zbrojeniowymi.

Do ochrony indywidualnej, przy pracy na wysokości, wykorzystuje się system Alsipercha, który wykorzystuje samozwijającą się linę ratunkową, zatrzymującą pracownika podczas upadku.

Zachęcamy do kontaktu

W naszym asortymencie znajdują się różnorodne rozwiązania z zakresu BHP. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, warto w nie zainwestować. Oferujemy solidne, wytrzymałe produkty, które mogą uratować zdrowie lub życie Twoim pracownikom. W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy bardzo chętnie udzielą odpowiedzi i pomogą przy wyborze najlepszych rozwiązań.

Dodaj komentarz