Taśmy uszczelniające to gama produktów stosowanych w branży budowlanej. Są powszechnie cenione ze względu na swoją uniwersalność, która sprawia, że można stosować je na wielu powierzchniach. Taśmy można użyć przy uszczelnianiu różnego rodzaju konstrukcji żelbetonowych. Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić maksymalną szczelność oraz bezpieczeństwo. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie powierzchnia betonowa jest narażona na działanie wilgoci. Można je zamontować np.:
– przy przelewach spływowych,
– W tunelach,
– wewnątrz garaży,
– przy fundamentach,
– wewnątrz zbiorników,
– w oczyszczalniach ścieków.

Stosuje się je przy wykonywaniu szczelnie wszelkich przerw roboczych oraz dylatacyjnych, przy konstrukcjach roboczych i żelbetonowych. Można stosować je tam, gdzie przerwy są konieczne, a przy tym wymagana jest szczelność konstrukcji. Zależnie od potrzeb, można zdecydować się na taśmy wewnętrzne lub zewnętrzne. Rodzaj taśmy dotyczy sposobu jej montowania. Podczas, gdy te pierwsze montowane są wewnątrz konstrukcji, zewnętrzne znajdują się poza nią.

Zalety taśm uszczelniających

Produkty tego typu stały się bardzo ważnym elementem prac budowlanych ze względu na swoje liczne zalety. Należy do nich z pewnością łatwość montażu, uniwersalność i nie tylko. Są wykonane z materiału odpornego na czynniki wewnętrzne, dzięki czemu nie przepuszczają wody, a do tego nie tracą swoich właściwości pod wpływem ciepła czy promieniowała UV. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz trwałością, które sprawiają, że mogą bezproblemowo pełnić swoją rolę przez bardzo długi czas.

Chcesz kupić taśmy uszczelniające? Zapraszamy do naszego sklepu!

W naszym asortymencie dostępny jest niezwykle szeroki wybór produktów. Wśród nich znajduje się np. taśma uszczelniająca PVC-P zewnętrzna typ AD, AA, ASI oraz wiele innych. Niezależnie od tego, jakie prace planujesz wykonać, u nas z pewnością znajdziesz właściwą taśmę izolacyjną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Dodaj komentarz