Transport betonu na terenie placu budowy jest bardzo ważną kwestią. Jest to bowiem materiał wykorzystywany podczas wielu prac. Bardzo często trzeba przemieścić go z miejsca na miejsce lub na piętro budowanej konstrukcji. Betoniarka nie wszędzie jest w stanie wjechać i nie zawsze można wylać beton bezpośrednio z niej. Właśnie dlatego wykorzystywane są pojemniki na materiały budowlane. Dostępny jest ich szeroki wybór. Poszczególne modele różnią się między sobą wymiarami, pojemności, kształtem, rodzajem wylewu oraz innymi akcesoriami. Wybór konkretnego modelu to bardzo ważna kwestia. Jeśli źle dobierzemy odpowiedni model, nie będzie on w stanie do końca sprostać potrzebom konkretnej budowy.

Wybór pojemnika na materiały budowlane

Pojemniki na materiały budowlane są wykorzystywane na budowie w celu transportu betonu oraz innych materiałów na terenie budowy. Składają się z pojemnika wyposażone w uchwyty, mechanizmu spustowego oraz wylewu, do którego podczepiany jest rękaw, umożliwiający wylanie substancji nie tylko bezpośrednio pod zbiornik, ale także w inne miejsca.

Przy wyborze konkretnego modelu, kluczową rolę będzie dogrywać pojemność zbiornika. Jeśli będzie on zbyt mały, konieczne będzie jego dużo częstsze napełnianie, co przełoży się na przedłużenie pracy. Zbyt duży może sprawiać problemy przy przetransportowaniu go w konkretne miejsce, zwłaszcza, gdy dostęp jest utrudniony. W przypadku większych modeli może się okazać, że pełny pojemnik jest zbyt ciężki dla konkretnego dla danego dźwigu.

Zależnie od potrzeb, można wybrać model z czterema uchwytami lub jednym, umieszczonym centralnie na składanej ramie. Kluczowe jest oczywiście wybranie modelu, który będzie pochodził od cenionego producenta i będzie charakteryzował się wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na uszkodzenia.

Nie wiesz jaki model wybrać? Skontaktuj się z nami!

Wiele osób ma problem z wyborem konkretnego pojemnika na materiały budowlane. Nic w tym dziwnego. Dostępnych jest wiele opcji do wyboru. W takiej sytuacji wystarczy skontaktować się z nami. Nasi pracownicy bardzo chętnie wspierają klientów przy dokonywaniu wyborów zakupowych.

Dodaj komentarz