Sklejka żółta, czyli płyta trójwarstwowa, jest przeznaczona do szalunkowania ścian oraz stropów. Służy zatem do konstruowania form, do których wlewany jest beton. W naszym asortymencie dostępne są modele wykonane z drzew iglastych, charakteryzujące się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, wykorzystywanym na niemal każdym placu budowy, ale są także bardzo korzystne ekonomicznie.

Płyta trójwarstwowa – budowa

Do jej produkcji zostało wykorzystane drewno z drzew liściastych, które w pierwszej kolejności jest selekcjonowane, a następnie suszone. Po wysuszeniu, drewno zostaje powleczone żywicą melaminową, a następnie klejem. Trzy warstwy tak przygotowanej sklejki zostały ze sobą połączone w solidną strukturę. Gotowa płyta posiada gładką strukturę i jest prosta. Powłoka lakieru na powierzchni sklejki sprawia, że beton do niej nie przywiera.

Właściwości

Budowa sklejki sprawia, że jest ona bardzo solidna i wytrzymała. Dzięki temu jest bardzo odporna na odkształcenia oraz uszkodzenia. W efekcie jest w stanie bezproblemowo wytrzymać znacznych ilości napór betonu. Zastosowanie sklejki sprawia, że uzyskana powierzchnia jest estetyczna oraz gładka.

Do jej zalet należy również zaliczyć stosunkowo niską wagę, która sprawia, że jej przenoszenie oraz wykorzystywanie na placu budowy jest bardzo łatwe. Sklejka może być wykorzystywana wielokrotnie, co czyni z niej jeszcze praktyczniejsze rozwiązanie. Ze względu na wysoką trwałość, może służyć przez długi czas.

Dzięki swoim właściwościom znalazła powszechne zastosowanie w branży budowlanej, przy konstruowaniu systemów szalunkowych w budynkach mieszkalnych i użytkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Oferujemy zarówno sklejki trójwarstwowe okute, jak i nieokute, w wielu długościach oraz grubościach do wyboru. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Nasi pracownicy bardzo chętnie dzielą się swoją fachową wiedzą, dlatego w razie jakichkolwiek pytań o oferowane sklejki, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz