Na każdej budowie potrzebujemy solidnych i stabilnych materiałów, które zagwarantują nam bezpieczeństwo pracy. Niezależnie, czy mamy do czynienia z dużą inwestycją przemysłową, czy niewielkim projektem na prywatnym terenie, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednio dopasowane akcesoria szalunkowe. Zastanawiasz się, jakie są rodzaje tego asortymentu oraz w jaki sposób są one wykorzystywane? Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem na ten temat, który ułatwi dobranie najlepszych produktów do wykonania profesjonalnego szalunku.

Czym są akcesoria szalunkowe?

Te niezbędne na każdej budowie elementy służą do wzmacniania deskowań. W zależności od sposobu wykorzystania, jak ich funkcjonalności, wyróżnić można wiele typów tego rodzaju akcesoriów, które są kompatybilne z większością stosowanych systemów szalunkowych. W ofercie najlepszych sklepów internetowych dostępna jest szeroka gama asortymentu przeznaczonego do deskowań stropowych, ściennych oraz wykopowych.

Typy akcesoriów szalunkowych i ich przeznaczenie

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzają na rynek zarówno drobne elementy konstrukcyjne, jak i te większe. Wykonane są z różnorodnych materiałów, odznaczających się wysoką wytrzymałością, np. ocynkowanej ogniowo stali, co gwarantuje trwałość konstrukcji. Wśród propozycji znajdujemy takie produkty jak ankra (ściąg), czyli gwintowany pręt, dzięki któremu utrzymamy odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami. Całość spinana jest za pomocą nakrętek talerzowych, motylkowych lub przegubowych.

Do uzyskania solidnej konstrukcji wykorzystywane są również zaciski sprężynowe do drutu zbrojeniowego (tzw. żabki), które są napinane dzięki zastosowaniu specjalistycznych napinaczy. Akcesoria do wzmacniania deskowań to także rurki dystansowe do osłony ściągów, stożki, korki i listwy fazujące. Nie zapominajmy również o podporach, które stosowane są w celu podtrzymania deskowań stropowych. Element ten może zostać zabezpieczony przed przesunięciem poprzez wykorzystanie praktycznego trójnogu. Jeśli nie chcemy stosować dodatkowych podpór, zdecydujmy się na głowice krzyżowe do mocowania dźwigarów. W doskonale zaopatrzonym sklepie internetowym znajdziemy ponadto płyn adhezyjny, który jest niezastąpiony przy produkcji prefabrykatów oraz konstrukcji żelbetowych.

Dodaj komentarz